دبیر علمی ششمین همایش تاریخ مجلس از انتشار جلد دوم مجموعه مقالات ششمین همایش تاریخ مجلس در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، علی ططری عنوان کرد: ویرایش و تنظیم دومین جلد از مجموعه مقالات ششمین همایش مجلس مدتی پیش به پایان رسید و پیش‌بینی می‌شود به‌زودی منتشر شود.

وی افزود: جلد نخست مجموعه مقالات ششمین همایش تاریخ مجلس حاوی ۳۳ مقاله و در ۶۲۰ صفحه در سال ۱۳۹۶ منتشر شد.

ططری با اشاره به جلد دوم این مجموعه، گفت: اکنون پس از یک سال کار مداوم دبیرخانه همایش، جلد دوم این کتاب شامل ۳۳ مقاله در ۱۰۵۰ صفحه آماده انتشار شده است که برخی از این مقالات این همایش در فصلنامه علمی ترویجی اسناد بهارستان منتشر شده یا در شرف انتشار است.

وی با بیان اینکه حدود ۱۳۵ مقاله در این همایش پذیرفته شده است، ادامه داد: در کل ۷۸ مقاله برگزیده توسط کمیته داوری پذیرفته شد و مرکز اسناد این کتاب‌ها را برای چاپ در فرایند انتشار در قالب کتاب یا فصلنامه قرار داد.

 به گفته مدیر مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی، در مجموع ۶۶ مقاله برگزیده در دو جلد منتشر خواهد شد و ۱۲ مقاله برگزیده دیگر نیز مربوط به این همایش در فصلنامه علمی ترویجی اسناد بهارستان منتشر خواهد شد.

ششمین همایش تاریخ مجلس، دوم دی ماه ۱۳۹۴ در ساختمان مشروطه میدان بهارستان با موضوع نگاهی به ساختار و کارکرد مجلس شورای ملی در ادوار بیست و یکم و بیست و دوم برگزار شد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :